Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Worek zamknięty czy otwarty?

Worek zamknięty
Worek zamknięty

Są to worki jednorazowego użytku - najlepsze dla tych którzy nie chcą regularnie opróżniać worków. Najczęściej używane w przypadku kolostomii i w niektórych przypadkach ileostomii.

Worek otwarty
Worek otwarty

Jest to rodzaj worka który można przepłukać i użyć ponownie. Opróżnia się je przez otwór w dolnej jego części. Zalecane w przypadku ileostomii i kolostomii.

Worek jedno czy dwuczęściowy?

Jednoczęściowy
Jednoczęściowy

Worek i płytka tworzą jedną całość. Zwykle wybierają je osoby z kolostomią, zmieniające sprzęt stomijny każdego dnia. Wymiana worka wymaga wymiany każdego jej elementu.

Dwuczęściowy
Dwuczęściowy

Worek i płytka stanowią odrębne elementy. Ułatwia to wymianę worka gdy ten musi być często wymieniany. Płytkę wymienia się średnio co 3-4 dni.

Akcesoria Podstawowe

Pasek mocujący
Pasek mocujący

Stabilizuje stomię, zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie pomocna osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Dostępny w różnych rodzajach i rozmiarach.

Pasta Stomijna
Pasta Stomijna

Wygładza nierówności skóry, aby płytka stomijna lub przylepiec przylegały bezpiecznie do skóry. Pastę należy nakładać na oczyszczoną, suchą skórę.

Pierścień uszczelniający
Pierścień uszczelniający

Ogranicza ryzyko wycieku treści jelitowej/moczowej na skórę. Daje bardziej szczelne dopasowanie sprzętu do ciała, zapobiega podrażnieniom skóry na skutek wycieku.

Sprawdź wszystkie akcesoria
Konsultacja stomijna
Darmowa pomoc