Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Paski mocujące

Pasy podtrzymujące worki stomijne – poznaj powody, dla których warto ich używać

Nie tylko wybór odpowiedniego sprzętu stomijnego i jego regularna wymiana to sposób na uniknięcie dyskomfortu i podrażnień skóry. Jeśli szukasz sposobu na to, aby czuć się swobodnie po zabiegu wyłonienia stomii, zwróć uwagę na pasek stomijny stabilizujący. Wyjaśniamy co to za produkt i dlaczego warto go używać.

Pas podtrzymujący worek stomijny – do czego służy?

Jeśli jesteś po zabiegu wyłonienia stomii, warto wiedzieć, że są produkty, które znacznie ułatwiają życie ze stomią. Poprawiają zarówno komfort fizyczny, jak i psychiczny.

Przykładem takiego produktu jest pas podtrzymujący worek stomijny. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałeś? W takim razie wyjaśniamy tytułem wstępu, do czego służy.

Pasek stomijny podtrzymujący utrzymuje stomię we właściwym miejscu. Zapobiega jej przesuwaniu się, dzięki czemu nie musisz myśleć o niej nawet podczas wykonywania intensywniejszych ruchów. Poza tym tego typu pas pomaga w zmniejszeniu napięcia skóry wokół stomii. Tym samym zmniejsza ryzyko otarć, podrażnień i infekcji. 

Czy pas stomijny stabilizujący jest drogi i trzeba wymieniać go po każdym użyciu?

Pasy stomijne poprawiają komfort i sprawiają, że powrót do trybu życia sprzed zabiegu staje się szybszy i łatwiejszy. W związku z tym nie ma wątpliwości, że warto się zaopatrzyć w tego typu produkt. Jednak w tym miejscu pojawiają się kolejne pytania. Czy jest to produkt, na którego zakup możesz sobie pozwolić? 

Jeśli martwisz się, że zakup pasa stomijnego stabilizującego jest poza Twoim zasięgiem, warto wiedzieć jedną rzecz. Refundacja NFZ nie przysługuje wyłącznie na worek stomijny. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje również zakup pasków, jeśli mieszczą się w miesięcznych limitach wydatków na produkty stomijne. 

Co z wymianą tego typu paska? Czy będziesz musiał go co chwilę wymieniać? Nie, ponieważ jest to produkt wielokrotnego użytku. Jeśli będziesz przestrzegał zaleceń producenta i zadbasz o odpowiednią pielęgnację paska, powinien służyć Ci przez długi czas.

Jakie są rodzaje pasków podtrzymujących worek stomijny?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje pasków podtrzymujących worek stomijny:

  • elastyczne, które zrobione są z materiału zapewniającego wygodne oraz trwałe podtrzymanie worka stomijnego (tego typu paski dostępne są w różnych rozmiarach i długościach);

  • ze szlufkami, przez które należy przewlec pasek, a następnie dostosować jego długość do indywidualnych potrzeb;

  • z klamrami lub zatrzaskami umożliwiającymi szybkie zapięcie oraz odpięcie paska stomijnego podtrzymującego;

  • z haczykami, które ułatwiają mocowanie i odpinanie worka stomijnego;

  • do pasa biodrowego, czyli takie, które umożliwiają mocowanie worka do pasa biodrowego, zapewniając większą stabilność i wygodę;

Wybór jest bardzo duży, więc bez problemu dobierzesz pasek spełniający wszystkie Twoje wymagania. Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś tego typu produktów, możesz zwrócić się po pomoc do pielęgniarki stomijnej albo lekarza.

Poznaj powody, dla których warto używać pasa stomijnego stabilizującego

Dlaczego warto zdecydować się na zakup pasa stomijnego? Oto kilka powodów:

  1. zapewnia dodatkowe zabezpieczenie worka stomijnego, a tym samym zwiększa Twój komfort (możesz zapomnieć o tym, że masz stomię nawet przy wykonywaniu gwałtowniejszych ruchów);

  2. redukuje napięcia na skórze, zapobiegając jej podrażnieniu;

  3. zmniejsza ryzyko wycieku treści jelitowej, co poprawia Twój komfort;

  4. sprawia, że wymiana worka stomijnego jest szybsza i łatwiejsza (co jest niewątpliwą zaletą, biorąc pod uwagę, jak często trzeba go zmieniać);

Konieczność wyłonienia stomii może wzbudzać niepokój. Jednak tak naprawdę tryb życia, jaki prowadzisz po zabiegu, nie musi różnić się od tego, do którego byłeś przyzwyczajony. Wystarczy zadbać o wybór odpowiedniego sprzętu stomijnego, pielęgnację skóry oraz zaopatrzyć się w produkty, które dodatkowo zwiększają komfort. Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem, zajrzyj do naszego sklepu. Bez wychodzenia z domu zamówisz pas stomijny stabilizujący, dzięki któremu zapomnisz o uczuciu dyskomfortu i będziesz mógł robić to, co lubisz.

Konsultacja stomijna
Darmowa pomoc