Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Środki do usuwania przylepca

Chusteczki do pielęgnacji stomii – sposób na szybkie oczyszczenie skóry wokół stomii

Informacja o konieczności wyłonienia stomii może wywołać szok. Choć nie zawsze jest to rozwiązanie na całe życie, to w głowie pojawiają się różne pytania. Czy po takim zabiegu da się normalnie funkcjonować? Czy możliwe jest uprawianie sportu? Tak naprawdę stomia nie musi powodować wielkich zmian w dotychczasowym trybie życie. Jednak należy mieć na uwadze, że konieczne będzie regularne wymienianie sprzętu stomijnego i odpowiednia pielęgnacja skóry wokół stomii.

Pielęgnacja skóry wokół stomii

Temat pielęgnacji skóry wokół stomii nie powinien być lekceważony. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa (szczególnie tuż po zabiegu) i wymaga szczególnej uwagi. Aby uniknąć podrażnień, stanów zapalnych czy innych powikłań skórnych należy:

  • używać wyłącznie delikatnych preparatów do mycia skóry;

  • delikatnie osuszać skórę, bez gwałtownego pocierania;

  • pamiętać o regularnej wymianie sprzętu stomijnego;

  • wszelkie nierówności i fałdy wypełniać specjalną pastą uszczelniającą;

Jakich produktów używać do pielęgnacji skóry? Niewskazane jest stosowanie pierwszych lepszych kosmetyków, które mają działanie oczyszczające czy nawilżające. Po zabiegu wyłonienia stomii najlepiej używać środków do pielęgnacji skóry wokół stomii, które mają odpowiednio dobrany skład. 

Środki do pielęgnacji skóry wokół stomii – dlaczego warto ich używać?

Środki do pielęgnacji skóry wokół stomii wykazują delikatne działanie. Nie wywołują podrażnień skóry, a wręcz pomagają je złagodzić. Ponadto przyspieszają proces regeneracji skóry, co jest szczególnie ważne tuż po zabiegu wyłonienia stomii.

Warto stosować je również ze względu na to, że wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Tym samym sprawdzają się zarówno w profilaktyce, jak i wspomaganiu leczenia zakażeń.

Używanie tego typu środków niesie za sobą wiele korzyści. Ma pozytywny wpływ na stan skóry i komfort, ponieważ zapobiega podrażnieniom i przyczynia się do neutralizacji nieprzyjemnych zapachów podczas wymiany sprzętu. Ponadto jest ważne ze względów zdrowotnych. 

W związku z tym nie ma wątpliwości, że warto ich używać. Pozostaje jeszcze pytanie, w które z nich warto się zaopatrzyć? Jeśli chodzi o dokładne oczyszczenie skóry, zapobieganie rozwojowi bakterii i neutralizację przykrych zapachów doskonale sprawdzają się pianki oraz płyny przeznaczone do mycia skóry wokół stomii.

Z kolei kremy czy balsamy pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Ponadto zawierają składniki, które łagodzą podrażnienia i zapobiegają ich ponownemu powstawaniu. W związku z tym warto używać ich po dokładnym oczyszczeniu skóry za pomocą specjalnego płynu lub pianki.

W sprzedaży dostępne są również chusteczki do stomii. Są świetnym rozwiązaniem zarówno, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, jak i dbanie o skórę wokół stomii podczas podróży. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej. 

Chusteczki do pielęgnacji stomii – jak ich używać i czego szukać w ich składzie?

Dlaczego oprócz pianki, płynu, balsamu czy kremu przydadzą Ci się środki do pielęgnacji skóry w postaci chusteczek do stomii? Warto mieć je zawsze pod ręką, ponieważ w szybki i prosty sposób pomogą Ci:

  • dokładnie oczyścić skórę z wydzieliny ze stomii, a także pozostałości po przylepcu;

  • wzmocnić barierę ochronną skóry, a tym samym zmniejszyć ryzyko powstawania zmian skórnych;

Chusteczki do pielęgnacji stomii doskonale sprawdzają się w przypadku gdy nie masz dostępu do wody, mydła czy pianki, a musisz wymienić sprzęt stomijny. Aby oczyścić skórę za pomocą tego typu chusteczek, wystarczy, że przetrzesz nimi skórę.

W zależności od składu chusteczki są dobrym sposobem nie tylko na szybkie i dokładne oczyszczenie skóry. Te, które zawierają prebiotyki, wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry. Z kolei chusteczki mające w składzie np. wyciąg z aloesu wykazują dodatkowo działanie łagodzące. 

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na oczyszczenie i pielęgnację skóry chusteczki do pielęgnacji stomii to coś dla Ciebie. Zamów je w naszym sklepie i dbaj o wrażliwą skórę wokół stomii. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w podróży. Konsultacja stomijna
Darmowa pomoc