Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Pielęgnacja skóry wokół stomii

Hyperoil olejek do leczenia ran ampułka zamykana 5ml
17,50 
sylius.ui.loading
Hyperoil żel do leczenia ran-ampułka zamykana 5ml
17,50 
sylius.ui.loading
Mydło z oliwy z oliwek 200g
15,49 
sylius.ui.loading
Mydło z oliwy z oliwek ze srebrem 100g
10,89 
sylius.ui.loading

Pasty, płytki i pasy stomijne – sposób na zapobieganie podrażnieniom skóry i zwiększenie komfort po zabiegu wyłonienia stomii

Jak ochronić skórę przed drażniącym działaniem treści jelitowej lub moczu? W jaki sposób zapobiec przemieszczaniu się stomii podczas wykonywania intensywniejszych ruchów? Nieocenioną pomocą są pasty, płytki i pasy podtrzymujące worki stomijne.

Pasty i płytki uszczelniające do stomii – jak działają i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Jak uszczelnić sprzęt stomijny, aby ochronić skórę przed drażniącym działaniem treści jelitowej lub moczem? Najlepiej zrobić to za pomocą specjalistycznych produktów stworzonych z myślą o osobach z ileostomią, kolostomią lub urostomią. Mowa tu o płytkach i pastach uszczelniających do stomii.

Pasta uszczelniająca do stomii służy do wypełniania wgłębień skórnych i okołostomijnych nierówności. Gładka, równomierna powierzchnia zapewnia lepszą przylepność sprzętu stomijnego i wydłuża czas jego noszenia. 

Alternatywą dla pasty są płytki uszczelniające do stomii. Można przymocować je do płytki stomijnej albo umieścić na skórze wokół stomii. Są bardzo elastyczne, dzięki czemu dostosowują się do rozmiaru i kształtu ileostomii, kolostomii lub urostomii.

Pasy podtrzymujące worki stomijne – wygodny sposób na utrzymanie stomii we właściwym miejscu

Co jeszcze może zrobić osoba ze stomią, aby zwiększyć swój komfort? Warto, żeby zaopatrzyła się w pasy stomijne, które utrzymują stomię we właściwym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba rezygnować z ulubionych zajęć. Specjalny pas zapobiega przemieszczaniu się stomii – nawet przy intensywniejszych ruchach.

Pasy podtrzymujące worki stomijne mają jeszcze jedną ważną zaletę. Zmniejszają napięcie skóry wokół stomii. Tym samym zapobiegają podrażnieniom i otarciom skóry, a także minimalizują ryzyko infekcji. 

Gdzie zaopatrzyć się w produkty takie jak pasty i płytki uszczelniające do stomii oraz pasy stomijne? Odwiedź nasz sklep internetowy. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do tego, aby zapobiec podrażnieniom skóry i zwiększyć swój komfort.


Konsultacja stomijna
Darmowa pomoc